הגן הבוטני ביער אילנות

הוכרז כגן בוטני: 'יער אילנות' מהווה פינת טבע נדירה בלב אזור השרון ומציע חוויה מיוחדת וידידותית לכל המשפחה

יער אילנות', בלב השרון, הוכרז כגן בוטני על ידי משרד החקלאות והמועצה לגנים בוטניים. בזאת נכנס הגן לנבחרת המיוחדת של 11 הגנים הבוטניים בישראל.

יחודו של הגן, לעומת גנים בוטניים אחרים בישראל, הוא שרובו ככולו מוקדש לתחום היערנות ועוסק בעצים. היער מהווה פינת טבע נדירה בלב הארץ, בה יוכלו ליהנות המבקרים מחוויה מיוחדת וידידותית, לכל המשפחה.

תואר גן בוטני רשמי מקבל גן הנטוע במיניצמחים שונים, לפי שיטה מדעית מסוימת ולמטרה מחקרית, מדעית או חינוכית, כגון שימורמיני צמחים ייחודיים, אקלום צמחים והוראה ומחקר בתחום הבוטניקה, האקולוגיה והחקלאות, הצמחים צריכים להיות משולטים בשמם המדעי ונדרש לתעד את המידע במאגר מידע.

גן בוטני פועל ללא כוונת רווח ועומד בתנאי חוק גנים בוטניים העונה על קריטריונים מחמירים ואף מבוקר על ידי מועצת הגנים הבוטנייםאחת לשנה באמצעות דו"ח המוגש למשרד החקלאות.

הגן הבוטני 'אילנות' הממוקם בלב השרון, הוא גן עצים יחודי, שאין שני לו בישראל. הגן, שנוסד בשנות ה-50, משתרע על פני 130 דונם והיה אקלום העצים של ישראל. למקום נאספו כ-700 מינים של עצים מרחבי העולם אשר נשתלו בו, והאזור הפך שוקק חיים. חוקרים עקבו אחר מידת התאמת מיני העצים לישראל ובדקו את האפשרויות לטפח אותם כעצי יער או עצי נוי.

המקום שימש מרכז לפעילות המחקר היערני בארץ ונעשו בו עבודות מחקר חשובות ופורצות דרך בתחום. המגוון העצום של מיני העצים בגן משך למקום סטודנטים, תלמידי תיכון, אדריכלי נוף וחובבי טבע מהארץ ומהעולם. צימר בשדה בוקר

מומחי קק"ל פועלים במשך למעלה מחמש שנים של עבודה ועשיה להכשרת היער, כך שיעמוד בקריטריונים של גן בוטני. את התהליך הובילו אנשי אגף הייעור בקק"ל, בעזרתם של אנשימחלקת התכנון ואנשי אזור מנשה - שרון במרחב מרכז, חברי "מועצת הגנים הבוטנייםבישראל" ואנשי משרד החקלאות.

פעולות ההכשרה בגן כללו מיפוי מדוקדק של הגן והעצים שבו, טיפול בעצים הקיימים, נטיעה שלמיני עצים נוספים ופריסת מערכת השקיה ממוחשבת. דגש מיוחד ניתן לשילוט והסברה. כך, בכניסה לגן מוצבת עמדת "מסבירן" קולי במספר שפות. למרגלות כל מין עץ המיוצג בגןמוצב שלט המציג את תעודת הזהות שלו. בשלט משולבקוד QR, אותו ניתן לסרוק באמצעות טלפוןנייד חכם ולזכות במידע מעניין, כולל משחק הפעלות אינטראקטיבי לכל המשפחה.

כמו כן, השקיעה קק"ל בהנגשת הגן. במקום נסללו 2.5 ק"מ של שבילים ברמהגבוהה המתאימים לעגלות נכים וילדים, ולאורך השבילים הוצבו שולחנות פיקניק וספסלים למנוחה באווירתהגן הרגועה. ימי כיף לעובדים

איך מגיעים? יער אילנות שוכן בצדו המזרחי של כביש 4, חיפה - תל אביב הישן, בין צומת דרור לצומת השרון (צומת בית ליד).

הגן פתוח ללא תשלום במשך כל ימות השבוע עד רדת החשכה והוא נגיש לבעלי מוגבלות. אין להדליק אש או ברביקיו בשטח הגן.

אינדקס מדיה - פתרונות שיווק מתקדמים לעסק שלך

הצעד הראשון להצלחה >>

פייסבוק עסקי

לא הגיע הזמן לעשות כסף מפייסבוק?
תן לנו לבנות לך דף עסקי בפייסבוק,
לנהל אותו ולחשוף את העסק שלך
לאלפי עיניים נוספות

הצעד הראשון להצלחה >>
בוא נתחיל >>

קידום ממומן בגוגל

רוצה להיות ראשון בגוגל כאן ועכשיו?
קידום ממומן בגוגל הוא הדבר בשבילך.
אתה תקבע את התקציב - אנחנו נביא
אותך לדף ראשון!

בוא נתחיל >>
תהליך העבודה ולקוחות נבחרים >>

קידום אורגני בגוגל

מאות לקוחות מרוצים לא טועים!
צוות המומחים שלנו רק מחכה להצעיד
את העסק שלך קדימה ולהביא אותך
לדף הראשון בגוגל

תהליך העבודה ולקוחות נבחרים >>
מידע נוסף ואתרים לדוגמא >>

בניית אתרים רספונסיבים

בניית אתרים רספונסיבים מותאמים
לכל סוגי המסכים, לטלפון ולגוגל,
כולל דומיין מערכת ניהול ועיצוב מרהיב
ואישי לכל אתר

מידע נוסף ואתרים לדוגמא >>