בצריף של בן גוריון

פריטים נדירים, חדרי תצוגה חדשים, סרט תיעודי מרתק, פעילות אינטראקטיבית וחזרה לימים צנועים. בית ראש הממשלה הראשון

השורות הבאות מציגות הצעה לביקור בבית ראש הממשלה הראשון, דוד בן גוריון, ולא רק לכבוד שלושת חדרי התצוגה החדשים שנוספו למתחם לאחרונה. במהלך הביקור אפשר להציץ בפריטים נדירים של בן גוריון לצפות בסרט תיעודי מרתק, לקחת חלק בפעילות אינטרקטיבית ולהתחבר לימים צנועים יותר.

צריף בן-גוריון הוא ביתו המקורי של ראש הממשלה הראשון של ישראל ומי שהיה מראשוני המתיישבים בשדה בוקר. הוא האמין, כי יש להפריח ולאכלס את הנגב והאמין לא פחות במתן דוגמא אישית. בצוואתו ביקש להשאיר את ביתו כפי שהיה. עד היום ניתן לראות את הצניעות שאפיינה את חייו. שם, בביתו הצנוע הוא אירח אישים וראשי מדינות במשך 20 השנים בהם חי במקום, עד למותו בשנת 1973. כיום משמש הצריף כאתר מורשת מודרני ברמה בינלאומית, אליו מוזמנים מבקרים כדי להציץ אל חייו הפרטיים של בן גוריון. רכיבת סוסים בדרום

לאחר מהלך נרחב של שימור ושיפוץ, טופלו לאחרונה שלושה מבתי השכונה, סמוך לביתם של בן גוריון ואשתו פולה, ובהם הקימו חדרי תצוגה חדישים. בית הגבס, הוא הבית הראשון שנבנה בקיבוץ. בתוך בית זה נמצא כעת מוזיאון של הקיבוץ, המציג את תהליך התפתחות הקיבוץ, מיום הקמתו ועד היום. בחדר זה נפתחה גם תצוגה מרגשת החושפת את המבקרים לאותם חלוצים, אשר הקימו את הקיבוץ ולחזון הנגב של בן גוריון.

החדר השני משמש כחדר שולחנות פעילות ממוחשבים, עם מיצג אינטראקטיבי המאפשר למבקרים להיות שותפים פעילים בנושאים שהיו קרובים וחשובים לבן-גוריון: הנגב, צה"ל ותפקידו של הנוער בישראל. מייצג זה מאפשר למבקרים להתחבר וללמוד על מורשתו של בן גוריון ולקשר את הנושאים האלה לנושאים אקטואליים של ימינו.

כמו כן, מוצגות בחדר זה גם קריקטורות של בן גוריון ואסופת מכתבים מרתקת בינו לבין בני נוער.

בחדר השלישי מוקרן על גבי מסך ענק הסרט 'איזהו מנהיג'. הסרט מביא רגעים מכוננים בהם נדרש בן גוריון לקבל החלטות מדיניות הרות גורל, ובו זמנית נדרש להתמודד עם משפחתו, בזמנים בהם היה רחוק ועסוק בניהול המאבק להקמת המדינה ולביסוסה. כדוגמה לכך מוצג מכתב שכתבה לו פולה, בו בישרה לו על הולדת בתם הבכורה וכתבה: "למרות דמיונה אליך היא חמודה מאוד".

קטיף תותים

לצד החדרים החדשים נמצא הצריף המקורי, אשר נשמר כפי שהיה לפני למעלה מ-40 שנה. בין החדרים נמצאים חדרי השינה הנפרדים, המטבח הצנוע אשר בו תלתה פולה את התפריט היומי של בעלה, וחדר העבודה המרשים ובו למעלה מ-5,000 ספרים, המהווים רק רבע מספריו של בן גוריון והעוסקים במגוון רחב של נושאים, כגון יהדות ותנ"ך, פילוסופיה, היסמוזיאון | מוזיאוניםטוריה וגיאוגרפיה, צבא וביטחון ועוד. בחדר העבודה כתב את ספריו ומאמריו הרבים, וכן את זיכרונותיו, אותם ייעד לדור הצעיר של ישראל.

ברחבי הבית פזורות גם המתנות שקיבל בן גוריון מאישים וממוסדות שונים, ושבהן בחר לקשט את ביתו, ומשקפות את שהיה קרוב ללבו יותר מכל: תמונת סמל המדינה, המכילה בתוכה את תמונתו ואת תמונת חברו, יצחק בן-צבי; מגילת העצמאות, שקיבל מראש הממשלה לשעבר, גולדה מאיר; וגם חנוכיה המנגנת את ההמנון הלאומי, 'התקווה' ומפת ארץ ישראל.

דירות נופש באילת

המתחם פתוח בימי ראשון עד חמישי בין השעה 8 וחצי בבוקר ל-4 אחר הצהריים, בימי שישי וערבי חג עד השעה 2 בצהריים  8:30-16:00 ובימי שבת מהשעה 10 בבוקר ועד השעה 4 אחר הצהריים. יש להגיע עד שעה לפני הסגירה. פרטים נוספים: 08-6560469.

[צילום: חנן אפשטיין]

אינדקס מדיה - פתרונות שיווק מתקדמים לעסק שלך

הצעד הראשון להצלחה >>

פייסבוק עסקי

לא הגיע הזמן לעשות כסף מפייסבוק?
תן לנו לבנות לך דף עסקי בפייסבוק,
לנהל אותו ולחשוף את העסק שלך
לאלפי עיניים נוספות

הצעד הראשון להצלחה >>
בוא נתחיל >>

קידום ממומן בגוגל

רוצה להיות ראשון בגוגל כאן ועכשיו?
קידום ממומן בגוגל הוא הדבר בשבילך.
אתה תקבע את התקציב - אנחנו נביא
אותך לדף ראשון!

בוא נתחיל >>
תהליך העבודה ולקוחות נבחרים >>

קידום אורגני בגוגל

מאות לקוחות מרוצים לא טועים!
צוות המומחים שלנו רק מחכה להצעיד
את העסק שלך קדימה ולהביא אותך
לדף הראשון בגוגל

תהליך העבודה ולקוחות נבחרים >>
מידע נוסף ואתרים לדוגמא >>

בניית אתרים רספונסיבים

בניית אתרים רספונסיבים מותאמים
לכל סוגי המסכים, לטלפון ולגוגל,
כולל דומיין מערכת ניהול ועיצוב מרהיב
ואישי לכל אתר

מידע נוסף ואתרים לדוגמא >>