מוזיאון המיניאטורות ביקנעם

סיפורו המיוחד, הצבעוני ושובה הלב של מוזיאון המיניאטורות ביקנעם שווה ביקור במקום הקסום. לכולם

סיפורו המיוחד, הצבעוני ושובה הלב של מוזיאון המיניאטורות ביקנעם שווה ביקור במקום הקסום. לכולם.

משה זמטר ז"ל היה אמן מיניאטורות מחונן, שיצר עד גיל 93.
במוזיאון המיניאטורות – עולם קטן גדול, שפתח לראשונה בארץ, יחד עם שלושת ילדיו  בפארק ההייטק של יקנעם עלית, מוצגים מודלים מיניאטורים במגוון נושאים ,המאפשרים למבקרים להכיר את העולם המיוחד והמרתק שיצר במו ידיו.

לראשונה בישראל הוקם בשנת 2016 מוזיאון מיניאטורות קסום של אמן אחד, יצירתי במיוחד, שגם בגילו המופלג, המשיך לשמור את חדוות היצירה. משה זמטר ז"ל, הלך לעולמו לפני שנה בגיל 97, לא לפני שהגשים את חלומו להציג את יצירותיו המיניאטוריות המופלאות במוזיאון משלו. בגיל 62 כשיצא לגמלאות כמנהל כספים, בחברת כלמוביל, הוא החל ליצור מיניאטורות. הכול התחיל מוילון נצרים ישן, שממנו נוצר הכיסא המיניאטורי הראשון שלו. המדייק

זמטר, נהג להשתמש בחומרים ממוחזרים מהטבע ומחוף הים, בגרוטאות, אלטע זאכן, וחומרים מתכלים. צדפים, חלוקי נחל, אבנים, פקקים, פרחי חוביזה, כפתורים, ואפילו פיסטוקים וגרעינים. כל אלו היוו חומרי גלם לדמויות והדגמים שיצר. בדיוק מירבי, בשימת דגש על הפרטים הקטנים, ובסבלנות אין קץ. כדי ליצור את הדגמים שמחולקים לפני נושאים כמו: בתים שונים, חנויות, דתות, מוזיקה, אמנות וכו', הוא שאב השראה מתמונות, וכן מדמיונו הפורה.

הנוסטלגיה היוותה עבורו השראה גדולה כשבנה את דגם כיתתו בגרמניה, או את דגם מטבחה של סבתו. על כל דגם הוא עמל במשך חודשיים, ובשנה היה יוצר בין 6-8 דגמים. "מוזיאון המיניאטורות – עולם קטן גדול", שפתחו זמטר ושלושת ילדיו, אורי זמיר, עדנה יהב, וענת אורלנד, שוכן בפארק ההייטק החדש של יקנעם עלית, והוא משתרע על כ – 150 מ"ר, ומוצגים בו כ- 140 דגמים מיניאטורים שמוצגים בויטרינות, ומחולקים לפי נושאים.

כמו כן ישנה פינת מכירה מיוחדת של דגמים שהתיר למכור, תצוגת כלי עבודה שנהג להשתמש בהם ביצירותיו, וכן מכונות הכריכה הישנות ששימשו אותו בעבודתו השנייה ככורך ספרים.

בדגמים מסוימים אף מסביר זמטר את תהליך יצירתו והחומר שממנו השתמש. לאחד הדגמים שמוצגים במוזיאון ה"לונה פארק", הוא אף יצר חיים. הדגם שמבוסס על פטיפון ישן, וחלקי משחק ילדים, "מכאנו", שהביא מגרמניה, (הלגו של היום), הוא ממונע, ומבקרי המוזיאון מוזמנים ללחוץ על הדוושה ולצפות בלונה פארק ססגוני ופעיל.  

הביקור במוזיאון ניתן באופן פרטי וקבוצתי כאחת.
 האורחים יקבלו הסבר מפורט, מילדיו, עם  סיור מקסימלי וממצה במוזיאון, תוך שימת דגש על הפרטים הקטנים בדגמים, ולאחר מכן יסיימו בצפיית סרט בן 10 דקות על תולדותיו ועבודתו של זמטר. במוזיאון מתקיימות גם סדנאות לילדים, למבוגרים ולקבוצות, בהשראת המודלים במוזיאון, בתיאום מראש.

מוזיאון המיניאטורות - עולם קטן גדול, רח' הצמיחה 1, פארק ההייטק, יקנעם עלית, שעות פתיחה: ב',ג',ה': 11:00-14:00; שבת: 10:30-13:30, כל שבת אחרונה בחודש מתקיימת סדנא בתיאום מראש בלבד. טל': 054-4834210; 0528715001; www.great-mini-world.com

אינדקס מדיה - פתרונות שיווק מתקדמים לעסק שלך

הצעד הראשון להצלחה >>

פייסבוק עסקי

לא הגיע הזמן לעשות כסף מפייסבוק?
תן לנו לבנות קמפיין פייסבוק מתקדם
בקידום בביטויים כמו: אולם בפתח תקווה
אולמות בירושליםהסעות בתל אביב
מרכז גמילה | תיקון ABS | אולם בפ"ת

הצעד הראשון להצלחה >>
בוא נתחיל >>

קידום ממומן בגוגל

רוצה להיות ראשון בגוגל כאן ועכשיו?
קידום ממומן בגוגל הוא הדבר בשבילך.
אתה תקבע את התקציב - אנחנו נביא
אותך לדף ראשון! שליטה מלאה על כל
הקמפיין, מיקום המודעה, זמן הופעה ועוד

בוא נתחיל >>
תהליך העבודה ולקוחות נבחרים >>

קידום אורגני בגוגל

מאות לקוחות מרוצים לא טועים!
צוות המומחים שלנו רק מחכה להצעיד
את העסק שלך קדימה ולהביא אותך
לדף הראשון בגוגל. צור קשר עוד היום
לקבל הצעת מחיר מיוחדת

תהליך העבודה ולקוחות נבחרים >>
מידע נוסף ואתרים לדוגמא >>

בניית אתרים רספונסיבים

בניית אתרים רספונסיבים מותאמים
לכל סוגי המסכים, לטלפון ולגוגל,
כולל דומיין מערכת ניהול ועיצוב מרהיב
ואישי לכל אתר. אפשרות לחיבור לסליקה
ולחנות אינטרנטית מתקדמת

מידע נוסף ואתרים לדוגמא >>