Skip navigation
עשו לנו שיתוף (share) ב-

בטיול הבא שלכם תיהנו יותר

לפעמים אפשר ליהנות יותר: גם מהטיול עצמו וגם מימים של ציפייה לקראת החוויה המרתקת. תכננו את הטיול הבא שלכם כבר עכשיו

מאת: רוני נאור-חפרי |

לפעמים אפשר ליהנות יותר: תכננו את הטיול הבא שלכם כבר עכשיו, מה תעשו והיכן תישנו אם זה אכסניות נוער או בית הארחה כך תיהנו לא רק מהטיול עצמו אלא גם משלב הציפייה לקראת החוויה המרתקת. קבלו את רשימת טיולי חודש ספטמבר של רשות שמורות הטבע והגנים הלאומיים לאזור הצפון.

ארץ פלגי מים
ב-5 בפסטמבר יוצאים למסע מופלא בשמורת הטבע תל דן. יוצאים אל גן העדן והמעיין הקארסטי הגדול במזרח התיכון ומגלים שאין עוד מקום נוסף בארץ הקטנטונת המקבץ בתוכו, על פני שטח כה קטן, ריכוז חשוב וייחודי שכזה של נופי מים, צומח, סיפורים היסטוריים וממצאים ארכיאולוגיים בעלי חשיבות חובקת עולם.  ללא תשלום נוסף לדמי הכניסה לאתר. חינם למנויים. עוד באתר: פעילות פקחים צעירים, עם מסע משפחתי של שאלות ותשובות. לעומדים בכל המשימות ייערכו טקסי הצהרה ויוענקו תגים.

יום הנשר החמישי
בשבת, ה-7 בספטמבר, מהשעה 10 בבוקר עד השעה 2 בצהריים, יתקיים יום הנשר בשמורת הטבע גמלא. כל מי שצפה בנשר הדואה בגאון לאורך מצוק הקינון בלא להניד כנף, אינו יכול שלא להתפעל מתרומתם של העופות הדורסים לנוף הארץ. תפקידו של הנשר חשוב מאוד במארג המזון בטבע. בעבר היו בארץ מאות זוגות מקננים, היום נותרו כמה עשרות.

כולם מוזמנים לבוא, ליהנות ולהירתם למאמצים להגנה על הנשר המקראי. בשמורה פוגשים את מר נשר, מלך העופות. לאורך המסלול נהנים גם מתחנות הפעלה מאתגרות, פינות יצירה, סרטונים, משחקי חשיבה, הדרכות ועוד הפעלות. בשעה 2 בצהריים ישוחרר נשר חזרה אל הטבע לאחר שאושש בשמורה (מותנה בתנאים שיאפשרו את השחרור). רשות הטבע והגנים עושה מאמצים רבים לאושש את אוכלוסיית הנשרים בגמלא. כולכם מוזמנים ליהנות מהפעילות המרתקת ולהצטרף למאמצים לשמירה על הנשר המקראי בארץ ישראל. ללא תשלום נוסף לדמי הכניסה לאתר. חינם למנויים.

מקום טוב באמצע
בשבת, ה-28 בספטמבר, מבקרים בגן הלאומי תל מגידו אשר ידע תקופות רבות של התיישבות, כל אחת מרתקת יותר מהשנייה. המבקרים יראו את שער העיר שבו ישבו הנביאים ונערך המסחר, את המקדשים הרבים, את האורוות ואת מפעל המים המפואר וגם יכירו את הפולחן המסתורי שכלל קריאה בכבד. בשעות 10 בבוקר ו-12 בצהריים יתקיים הסיור בדגש ארכיאולוגי. חלק מהסיורים ייערכו בשפה הרוסית, יש לברר באתר לפני ההגעה. את הסיורים ידריכו מדריכים מתנדבים של רשות הטבע והגנים. ללא תשלום נוסף לדמי הכניסה לאתר. חינם למנויים.

הנשר והיחמור בגובה העיניים
מדי שבת במהלך חודש ספטמבר, בשעה 10 בבוקר, 12 בצהריים ו-2 בצהריים, יצא סיור באל השמורה ששרדה את השרפה הגדולה, שמורת טבע חי-בר כרמל. במהלך הסיור פוגשים את בעלי החיים החוזרים לחי-בר לאחר השריפה: נשרים, יחמורים, אייל הכרמל, עזי הבר וכבשי הבר. ללא תשלום נוסף לדמי הכניסה לאתר. חינם למנויים.

יום הנשר הבינלאומי בחי-בר כרמל 
בשבת, ה-7 בספטמבר, יתקיים יום הנשר הבינלאומי בשמורת הטבע חי-בר כרמל. זהו יום המוקדש כולו לנשר המקראי השרוי בסכנת הכחדה. אפשר להכיר, ללמוד ולחוות את מאמצי שימור אוכלוסיית הנשרים בארץ ובעולם. פעילויות הסברה, סדנאות יצירה ואיפור לכל המשפחה, סימון ושחרור נשרים. ללא תשלום נוסף לדמי הכניסה לאתר. חינם למנויים.

סיורי ערב בעקבות צבי הים
במהלך חודש ספטמבר אפשר להצטרף לפעילות הצלת צבי הים, המתקיימת בחוות גלים, מכמורת, זיקים וניצנים. צבי הים שחיו באלפיהם בים התיכון עומדים כיום בפני הכחדה. כולם מוזמנים להצטרף לסיור חווייתי לכל המשפחה, שילווה בהסברים ופעילות המותאמת למשפחות בנושא החוף החולי והצלת צבי הים. בסופו של הסיור מגיעים לחוות הקינון והפקח פותח קן שבקע על מנת לספור את הביצים ולראות אם נותרו צבונים חיים. המחיר למשפחה הוא 130 שקל, לזוג 110 שקל, למבוגר 55 שקל, לילד 40 שקל. המחיר למשפחת מנויים הוא 85 שקל. פרטים והרשמה לרשימת המתנה 3639*.

מי חי בנחל מערות?
ביום שישי, ה-6 בספטמבר, יתקיים סיור מודרך במערות האדם הקדמון, שמורת טבע נחל מערות. הסיור מספר אודות אורחות חייהם של הקדמונים הפרהיסטוריים, מי חי בנחל וכיצד הצליח לשרוד? עטלפים, מאובנים ומערות קרירות ילוו במהלך הסיור. כולל חיזיון אור-קולי בתוך המערה. המחיר למשפחה הוא 180 שקל, לזוג 130 שקל, למבוגר 75 שקל, לילד 55 שקל. המחיר למשפחת מנויים הוא 85 שקל. פרטים והרשמה: 3639*.

מחפשים את התנין האחרון
ביום שישי, ה-6 בפסטמבר, יתריים סיור סתיו בשמורת הטבע נחל תנינים. פריחת החצבים, נדידת הציפורים ופעילות טחנות הקמח. סיורים מודרכים משולבים בהדגמה על רטוב של הפעלת טחנות הקמח העתיקות. שומעים על התנינים שהיו בנחל ומחפשים את התנין האחרון. המחיר למשפחה הוא 180 שקל, לזוג 130 שקל, למבוגר 75 שקל, לילד 55 שקל. המחיר למשפחת מנויים הוא 85 שקל. פרטים והרשמה: 3639*.

קבלת שבת לאור שקיעה
ביום שישי, ה-6 בפסטמבר, יצא סיור מודרך בשמורת טבע חוף דור הבונים. זו שמורה מיוחדת במינה המשלבת בין חופים סלעיים וחופים חוליים ובה מפרצי צדפים, מערה החצובה בכורכר, וכמובן צמחים ובעלי חיים האופייניים לים ולחוף באזור זה. כולל ביקור במרכז הסובב הימי. לקינוח, תתקיים קבלת שבת חגיגית עם חלה ויין לאור השקיעה ומול גלי הים. המחיר למשפחה הוא 180 שקל, לזוג 130 שקל, למבוגר 75 שקל, לילד 55 שקל. המחיר למשפחת מנויים הוא 85 שקל. פרטים והרשמה: 3639*.

עששיות בקיסריה העתיקה
בימים חמישי, שישי ושבת, ה-5 עד ה-7 בספטמבר, ובימים רביעי עד שישי, ה-18 עד ה-27 בספטמבר, יתקיים סיור ערב חווייתי בגן הלאומי קיסריה. הסיור יצא אל עתיקות קיסריה, בליווי עששיות, כולל מעבר סתרים סודי והרפתקאות המלך הורדוס. הזדמנות לראות את קיסריה באור אחר. המחיר הוא 45 שקל למבוגר, 35 שקל לילד, או 40 שקל למבוגר מנוי ו-30 שקל לילד מנוי. לפרטים והרשמה: 3639*.

לאתר של מסיעי 2000 בע"מ לחץ כאן